Online zdroje odborných informací

Při studiu a vědecké práci využijete množství e-zdrojů – články z časopisů, e-knihy a další. Vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější. Existují zdroje volně dostupné nebo zakoupené univerzitou, ke kterým se díky VPN dostanete odkudkoliv.

Zdroje pro váš obor Přístup z domova (VPN)

Doporučené portály a vyhledávače

 • Portál elektronických informačních zdrojů

  Portál EIZ MU nabízí přehled všech odborných zdrojů zakoupených univerzitou. Většinu z nich můžete prohledávat najednou pomocí služby discovery.muni.cz

  Přejít

 • Portál Knihovny.cz

  Prohledejte najednou velkou část českých knihoven ve společném katalogu. Kromě knih najdete také české články, zákony nebo normy. Zpřístupňuje také množství zdarma dostupných e-knih ke stažení.

  Přejít

 • Theses.cz

  Najděte a čtěte závěrečné práce z českých univerzit. Cizí diplomka vám může pomoci s vaší vlastní, můžete se inspirovat třeba použitými zdroji. Podívejte se také na posudky a hodnocení, pokud jsou k dispozici.

  Přejít

 • Google Scholar

  Vyhledávač, který narozdíl od běžného Googlu najde odbornou literaturu. Když v nabídce Nastavení –⁠ Knihovní odkazy vyhledáte a zaškrtnete „Masarykova univerzita“, bude prohledávat také zdroje z Portálu EIZ MU.

  Přejít

Doporučené zdroje pro váš obor

Další obory připravujeme.

Návody pro práci s informacemi

Připravili jsme pro vás stručné materiály o vyhledávání, citování i čtení odborných textů, díky kterým bude vaše studium snazší.

Zobrazit návody

Konzultace s knihovníkem

Pomůžeme vám s vyhledáváním a citováním a nasměrujeme vás k vhodným zdrojům. Přijďte nebo napište.

Poradíme vám