Nový semestr vám ulehčí služby Ústřední knihovny

13. 9. 2021

V nastávajícím semestru se výuka pomalu vrací z online prostředí do prostor fakulty. Situace se samozřejmě může změnit, Ústřední knihovna je však připravena pomoci vám se studiem za každých okolností. O všech případných změnách vás budeme informovat na webu v sekci Aktuality nebo na našem Facebooku.

Půjčování, vracení a registrace

• Půjčování knih z volného výběru je možné u Výpůjčního a registračního pultu. Lze také využít samoobslužný Self-check.
  • V online katalogu lze zjistit, zda je požadovaný titul dostupný, případně ho objednat ze skladu. V provozní době vám ho nachystáme do 20 minut.
  • Pro objednání knih je nutná registrace, kterou lze provést online nebo u Výpůjčního a registračního pultu.
  • Vrácení knih je možné jak osobně, tak i pomocí Biblioboxu.

Online služby a zdroje

Během semestru se budou studentům a akademikům hodit také tyto služby a zdroje:
  • Studentůmakademikům nabízíme konzultační služby. Sejít se s námi můžete online nebo přímo v knihovně.
  • Pro svoji práci a výzkum mohou akademici požádat o analýzu publikační činnosti.
  • Naučte se vyhledávat kvalitní informace s pomocí našeho průvodce efektivním vyhledáváním.
  • Přehledný průvodce citováním vám usnadní psaní seminárních prací.
  • Knihovna nově rozšířila svou nabídku služeb Open Science. Výzkumníkům či publikujícím autorům nabízíme asistenci s otevřeným přístupem, výběrem vhodného repozitáře pro vaši publikaci a poskytneme informace o APC poplatcích.

Týmové studovny

• Týmové studovny jsou otevřeny studentům pro potřeby studia a zaměstnancům FF, kteří je mohou využít pro online výuku. Týká se to studoven D2TYM1–D2TYM6.
  • Týmová pracovna D2TYM7 je vyhrazena pouze zaměstnancům FF.
  • Rezervace pro vstup do studoven není nutná, ale zájemci s rezervací mají přednost.