Kdo čte raději z papíru, využije knihovní službu kopií na objednávku

15. 2. 2021

Čtení z papíru nebo z obrazovky je otázka osobních preferencí a často také nutnosti. U knih z našeho fondu máte možnost výběru. 

Přímo z knihovního katalogu je pro vás přístupná E-prezenčka (E-výpůjčka), která vám vybrané naskenované knihy okamžitě zobrazí ke čtení. K dispozici je jich přes 10 tisíc a nejenom z naší fakulty. 

Pokud ale preferujete papír – a knihu si zrovna nemůžete půjčit – využijete službu kopií na objednávku, Copy On Demand. Část knihy vám za poplatek vytiskneme. Tuto možnost najdete také přímo v katalogu: 

Umístění odkazu pro objednání kopie

Po kliknutí na odkaz Copy On Demand u vybrané knihy se přihlásíte do objednávkového systému a vyplníte formulář. Zadáte rozsah stran, zvolíte jejich rozložení, zda chcete tisknout oboustranně a zda chcete výsledek svázat do kroužkové vazby. Do pěti pracovních dnů vám objednávku připravíme a vyzvednete si ji na výdejním místě. Poplatek za kopie zaplatíte při převzetí – prosíme, doneste si hotovost (nelze platit kartou) a nejlépe přesnou částku.

Můžete takto žádat o kopie knih naskenovaných v E-prezenčce a také těch, které zrovna nejsou půjčené a máme je tedy odkud kopírovat. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info