AKTUALIZOVÁNO | Bílý univerzitní semafor a Rande v Ústřední knihovně

Bílá barva na univerzitním semaforu a rozšíření prezenční výuky pro vás možná bude znamenat častější návštěvy knihovny. Připomeňte si, co u nás najdete nebo přijďte na Rande s knihovnou – online či osobně.

6. 3. 2022

Bílý univerzitní semafor

Od pondělí 14. března jsou zrušena preventivní opatření na vysokých školách. Vracíme se k běžnému provozu.

Aktuální opatření na FF

Rande s knihovnou

Základní seznámení se službami a prostory knihovny. Osobně ve čtvrtek 10. března v 8.00 v Čítárně nebo online 15. března v podvečer.

Rande osobně Rande online

Hlavní budova knihovny

Při studiu v Tichých studovnách vás nebudou rušit hlasití spolubydlící a naopak vás budou motivovat ostatní studující. Využít můžete vlastní zařízení nebo knihovní počítače. Půjčíme vám knihy, časopisy, deskové hry – u Výpůjčního a registračního pultu na studovně v přízemí. Informační pult nabízí sluchátka, myši a další užitečné předměty a u knihovnických pultů na studovnách najdete teplé deky nebo propisky.

Co a jak půjčujeme Více o Tichých studovnách

Knihovnice a knihovníci vám jsou po celou otevírací dobu k dispozici u pultů v přízemí a v 1. patře. Nasměrujeme vás ke vhodným zdrojům, poradíme s obsluhou kopírky nebo se záludnou citací.

Nabídka konzultací

Makerspace

V nejvyšším patře jsme pro vás otevřeli Makerspace, ve kterém můžete po předchozím zaškolení využít 3D tiskárnu, šicí stroj, řezací plotr, plackovač nebo virtuální realitu.

Více o Makerspace

Co byste u nás možná nečekali

• skříňky k dlouhodobému uložení materiálů, s klíčem k vypůjčení
  • zabudované skříňky pro dočasné bezpečné uložení věcí, na ISIC nebo jinou čipovou kartu
  • Tiché kafe s kuchyňkou, prostor, ve kterém si můžete uvařit a vypít kávu nebo čaj
  • bankovník ve vstupní hale, pro dobití peněz na SUPO účet
  • zhotovení kroužkové a dalších typů vazeb, na počkání u Informačního pultu
  • zvýrazňovače, post-ity a další kancelářské potřeby, k prodeji u Informačního pultu
  • Knihotoč, police ve vstupní hale, která dá vašim knihám druhou šanci

Budova D

Zde můžete dělat vše, co v hlavní budově ne – třeba zapáleně diskutovat nad projektem nebo se společně odreagovat.

Týmové studovny

Místnosti pro 5 nebo 10 osob s počítačem a obrazovkou určené především pro společné studium. Pokud chcete mít studovnu jistou, doporučujeme si ji včas zarezervovat.

Více o Týmových studovnách

Čítárna s kavárenským pultem kaFFe

Pohodlná křesílka, sedací vaky a především prostor pro společné setkávání a dobití energie – například z kávy a bagety, které vám obsluha pultu ráda připraví také s sebou. Vlastní zásoby si můžete ohřát v přilehlé kuchyňce s mikrovlnkou.

Více o prostorech k odpočinku

Dílčí knihovny

Knihovny na jednotlivých ústavech a katedrách. V nich umístěné knihy jsou v katalogu označeny jako Filozofická fakulta – katedry a ústavy a půjčují a vrací se pouze v dané knihovně.

Seznam Dílčích knihoven