Zpestřete si léto čtením novin a časopisů z celého světa

15. 7. 2021

Pro studium i inspiraci mohou uživatelé knihovny využít databáze PressReader zpřístupňující noviny a populární časopisy z celého světa. Databáze nabízí přes 7000 titulů s plnými texty v 60 jazycích ze 120 zemí. Online tituly jsou dostupné přesně v den vydání a u většiny z nich je k dispozici archiv 3 posledních čísel.

Pestrá nabídka zahrnuje periodika z různých oborů a disciplín. Najdete tu například Washington Post, Forbes, Vogue, Rolling Stone, Empire nebo Vanity Fair. Databáze zahrnuje i české tituly jako Lidové noviny, Respekt a Hospodářské noviny.

Databáze PressReader Více informací o databázi

Přístup je možný ze sítě MU (budovy Masarykovy univerzity) nebo z domova pomocí vzdáleného přístupu VPN. Aplikace OpenVPN umožňuje připojit se skrze počítač, ale i přes mobilní telefon nebo tablet. Stačí si pouze stáhnout aplikaci PressReader a spustit VPN na vašem zařízení.

Návod konfigurace VPN Stažení aplikace PressReader

Další možností je si pak v aplikaci vytvořit PressReader účet, který si zároveň uchovává preference uživatele. Posléze se stačí autentizovat v síti Masarykovy univerzity (pomocí VPN, jednotné ihlášení MU z portálu e-zdroje) a služba pak čtenářovi po přihlášení funguje kdekoliv, a to až po dobu 7 dní. Poté je potřeba znovu se přihlásit svým univerzitním účtem a ověřit svoji totožnost, tedy autentizovat se.