Půjčit knihy i články z mimobrněnských a zahraničních knihoven umožňuje služba Ústřední knihovny

5. 1. 2022

Pokud potřebujete publikaci, kterou nedisponuje žádná z brněnských knihoven, můžete si požadovaný titul objednat z jiných knihoven v České republice nebo zahraničí. Pro objednání knih nebo časopiseckých článků dostupných v některé z knihoven v České republice lze využít Meziknihovní výpůjční službu (MVS). Služba je zdarma kromě nákladů na dopravu nebo kopírování.

Meziknihovní výpůjční služba

Pro objednání knih a článků, které jsou dostupné pouze v zahraničních knihovnách, můžete nově využít Mezinárodní meziknihovní výpůjční službu (MMVS). Služba je zpoplatněna platným ceníkem na webových stránkách Moravské zemské knihovny.

Mezinárodní meziknihovní výpůjční služba

Dokumenty objednané pomocí MVS či MMVS jsou určeny pouze k prezenční výpůjčce ve studovně. Maximální počet objednaných dokumentů je pět a výpůjčky nelze prodlužovat.