PŘÍSTUP PRODLOUŽEN | Národní digitální knihovna

1. 2. 2021

Bez popisku

Aktualizováno 11. února: Přístup k Národní digitální knihovně byl prodloužen do 30. června.

Díky dohodě se Svazem českých knihkupců a nakladatelů jsme mohli posledních několik měsíců přistupovat k velkému množství digitalizovaných dokumentů z mnoha českých knihoven v Národní digitální knihovně. Tato možnost 12. února končí.

Národní digitální knihovna bude od 13. února vzdáleně zpřístupňovat pouze volná díla (nechráněná autorským zákonem) a tzv. díla nedostupná na knižním trhu. To jsou díla, která vyšla do roku 2000 a již je nelze žádným způsobem zakoupit, ani jako e-knihu nebo jiné vydání. U časopisů je hranicí rok 2010. Tato díla musí být uvedena na oficiálním Seznamu děl nedostupných na trhu.

Do Národní digitální knihovny se po 12. únoru nadále dostanete pomocí možnosti Přihlásit knihovním účtem/eduID a výběrem instituce Masarykova univerzita.

Služby E-prezenčka se tato změna nijak nedotkne.