Kromě fondu Ústřední knihovny mohou uživatelé využít i sbírky katederních knihoven

26. 3. 2021

Uživatelé v katalogu mohou kromě knih z fondu Ústřední knihovny najít i knihy z kolekcí katederních knihoven. Jedná se o síť knihoven na jednotlivých ústavech a katedrách Filozofické fakulty, se kterými Ústřední knihovna spolupracuje. Pokud je dokument uložený v některé z katederních knihoven, je tato informace indikovaná v knihovním katalogu.

Bez popisku

Katederní knihovny jsou sice momentálně uzavřeny, ale knihy s označením Filozofická fakulta – katedry a ústavy lze ve většině případů po domluvě půjčit nebo naskenovat do e-prezenčky. Pro zapůjčení žádaných titulů nebo jejich naskenování je nutné obrátit se přímo na knihovníka z dané katederní knihovny. V případě knihovny Historického ústavu lze objednávku provádět přímo v katalogu.

Výdej výpůjček si řeší knihovny buď samy nebo je zprostředkován přes výdejní místo Ústřední knihovny. Přesné informace o postupu a místu vyzvednutí výpůjčky se dozvíte při domluvě s katederním knihovníkem.

Přehled fungování jednotlivých knihoven:

• Katedry zajištující výpůjčky samy: Seminář dějin umění, Ústav evropské etnologie, Ústav jazykovědy a baltistiky, Seminář estetiky
  • Výdej výpůjček přes výdejní místo Ústřední knihovny: Ústav hudební vědy, Ústav klasických studií, Katedra divadelních studií, Historický ústav, Ústav archeologie a muzeologie
  • Bez absenční výpůjční služby: Ústav pomocných věd historických a archivnictví (možné vyžádání zpracování knih na e-prezenčku - zajištuje Ústřední knihovna)

Přesná pravidla je nutná ověřit na webových stránkách katedry nebo u daného katederního knihovníka.

Pokud se vám z nějakého důvodu nepodaří s danou knihovnou spojit, je možné obrátit se na Ústřední knihovnu a my se váš požadavek pokusíme vyřešit.

Seznam katederních knihoven Kontaktovat Ústřední knihovnu