Knihovna žije Dnem poezie

24. 3. 2022

Po dvouleté pauze, kterou vyplnil loňský online Týden poezie, se v úterý 22. března v podvečer opět sešli zájemci o poezii a její tvůrci. Na akci v Čítárně vystoupili předem pozvané umělkyně a umělci a prostor dostali také odvážlivci z publika.

Čítárna byla plná a atmosféra příjemná

Akci organizujeme již několikátým rokem u příležitosti Světového dne poezie. Děkujeme všem básnířkám a básníkům, kteří vystupují pravidelně, i těm, kteří se letos přihlásili poprvé.

Premiéru měli Lukáš Sabol, Aleš Chromečka a Jan Král; s básněmi inspirovanými řeckými příběhy poprvé vystoupila také studentka bohemistiky a klasické řečtiny Kateřina Nývltová. Naopak Olga Čejková přírodní lyriku přednášela již potřetí; stálicí je také rázný Martin Helcman.

Zájemci si mohli na památku odnést tašku nebo placku. Obojí je nyní k zakoupení u Informačního pultu
Vystavené sbírky mladých autorek a autorů, které vyšly v posledních dvou letech, najdete ve fondu knihovny

Zdeňka Pospíšilová přednesla mimo jiné básně ze sbírky Luz adentro, která vyšla loni v nakladatelství Literární salon. Básně Anny Mrozinské si můžete přečíst na portálu nakladatelství Host. Dominik Bárt debutoval sbírkou Spodoby, která vyšla v nakladatelství Větrné mlýny; výtisk podepsaný autorem najdete ve fondu knihovny.

Takzvaný prostor pro kolemjdoucí využilo pět prozatím anonymních studujících, další pravidelný účastník Dnů poezie Michal Dáňa a jeho otec. My se už teď těšíme na další ročník – a vy můžete pracovat na dílech, která příště přednesete.