Knihovna rozšiřuje svou nabídku služeb Open Science

4. 8. 2021

Otevřené publikování se pro mnohé výzkumníky a vědce může stále zdát jako nejasné a neprobádané území. S orientací vám může pomoci Ústřední knihovna, která rozšiřuje nabídku služeb v oblasti Open Science v nové sekci na webových stránkách.

Pokud v rámci svého výzkumu chcete publikovat v otevřeném režimu, můžeme vám pomoci s výběrem vhodného časopisu, který tuto možnost nabízí, nebo najít vhodný repozitář pro vaši publikaci. V nové sekci na webu naleznete více informací o možnostech otevřeného publikování, případně se na nás můžete obrátit s dalšími dotazy.

Více o APC poplatcích Více o službě

Nově také nabízíme asistenci s řešením APC poplatků, tedy poplatků spojených s publikováním, které většinou hradí autor. Autoři z řad Masarykovy univerzity mohou využít slev na APC poplatcích u vybraných nakladatelů.

Poskytujeme také podporu v oblasti výzkumných dat, především asistenci s používáním nástrojů pro tvorbu data management plánu a výběrem vhodného datového repozitáře.