Do kaFFe nejen na kafe: výsledky dotazníku o kavárenském pultu v Čítárně

Kavárenský pult kaFFe v prostorách Čítárny poskytuje studentůmzaměstnancům fakulty své služby už půl roku. Protože nás zajímá váš názor, zeptali jsme se v dotazníku, jak jste s provozem spokojeni. Odpovědí se sešlo téměř 300 a moc vám za ně děkujeme. Přinášíme souhrn toho, co jsme z nich vyčetli.

7. 5. 2022

Nebylo velkým překvapením, že největší část návštěvníků tvoří studující filozofické fakulty. V součtu se zaměstnankyněmi a zaměstnanci fakulty jde o absolutní většinu respondentů dotazníku. Pouze pět procent odpovědí přišlo z jiných fakult.

Nejčastěji kaFFe a prostory Čítárny navštěvujete ze tří důvodů – díky nabídce, k samostudiu či čtení a k setkávání s přáteli. Pokud si nosíte vlastní jídlo připomínáme, že v prostorách Čítárny máte i po zřízení kavárny stále možnost konzumace vlastních potravin. K jejich ohřátí můžete využít kuchyňku vedle Čítárny, ve které je k dispozici mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice a nádobí.

Grafické znároznění rozložení respondentů, důvodu návštěvy a voleného občerstvení

Prostory Čítárny jsou místem setkávání, prolínání fakultního a veřejného života a konání akcí – třeba nedávného Dne poezie. Proto pokud se potřebujete soustředit na studium nebo práci, využijte Tiché studovny v Hlavní budově knihovny. Pro skupinovou práci na projektech a učení se na zkoušky, kdy je potřeba technika nebo samostatný prostor, jsou vám k dispozici Týmové studovny v budově D. 

Tiché studovny Týmové studovny

Vybavení prostor i jejich čistota pro vás nejsou problémem. Budeme se věnovat upozornění na nepraktickou výšku stolků, které komplikují přístup s invalidním vozíkem. Další připomínka se týkala přílišné otevřenosti prostor, někteří respondenti by ocenili osobnější zóny. Myšlenka vytvoření klidnějších a uzavřenějších zón představuje výzvu, protože zároveň nechceme ubírat z prostor, které už v současnosti jsou pro některé návštěvníky nedostačující. V řešení je také možné prodloužení provozu kavárny již před 8 hodinou ranní.

KaFFe navštěvujete opakovaně. Jen necelá desetina respondentů zde byla pouze jednou, což mohlo být způsobeno i nepříznivou epidemiologickou situací. Ostatní se vrací pravidelně a převážně s frekvencí, se kterou navštěvují přednášky v areálu Arna Nováka. 

Největším lákadlem kaFFe je káva, ačkoliv se na její kvalitu objevilo několik stížností. Stejně jako ostatní poznatky z dotazníku jsme je předali paní provozovatelce. Na kafe do kaFFe si zajde přes 70 % z vás, polovina kávoholiků si ke kávě dá bagetu a čtvrtina něco sladkého. I proto se kaFFe snaží, aby vám nabídka potravin vyhovovala a respektovala stravovací potřeby a preference. V nabídce najdete potraviny bez lepku, bez laktózy, bez masa i bez jakýchkoliv živočišných produktů. Názory na cenu nabízených produktů se značně různí, snahou kaFFe je, aby si v nabídce vybral každý podle svých možností. Nejen díky vašim podnětům jsou již nyní k dispozici REkelímky a sleva při použití vlastního hrnečku na kafe s sebou.

Děkujeme všem, kteří věnovali čas vyplnění dotazníku. Pokud jste jej nestihli vyplnit nebo chcete něco dodat, neváhejte nám napsat.

Napište nám


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info