Autorské čtení Ondřej Haváč: Exil a identita

  • 16. listopadu 2022
    16:00 – 17:00
  • Čítárna FF MU
Bez popisku

Zveme vás na autorské čtení z publikace Exil a identita: posrpnový exil v Rakousku a Švýcarsku.
Na otázku, zda je možné cítit se Čechem i po půlstoletí života v zahraničí? odpoví autor Ondřej Haváč.
 
O autorovi
Ondřej Haváč se narodil v Ostravě, ale celý život je spjat s jižní Moravou. Od čtyř let vyrůstal ve Vyškově, studoval a pracuje v Brně, od roku 2014 žije v Blansku.
V roce 2012 vystudoval obor Historie a Učitelství historie pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Následujících 6 let se vedle učení věnoval doktorskému studiu historie a problematice českého exilu v Rakousku a ve Švýcarsku ve 20. století. Dizertační práci, která je základem představované knihy, obhájil na podzim roku 2018.
V roce 2016/2017 pracoval jako výzkumný pracovník na Wirthově institutu rakouských a středoevropských studií v kanadském Edmontonu. V rámci doktorského studia se účastnil řady konferencí na prestižních zahraničních univerzitách (University College London, Harvard University, Hebrew University).
Po návratu z Kanady učí na Gymnáziu Mojmírovo náměstí v Brně. Od roku 2019 se rovněž podílí na mezinárodním výzkumném projektu HERA: VICTOR-E. V současnosti působí jako odborný asistent na Historickém ústavu Filozofické fakulty MU v Brně.

Více o knize.
Odkaz do katalogu

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info