Uzavření knihovny a půjčování na výdejním místě od 12. 10.

11. 10. 2020

Se zpřísňujícími se opatřeními na vysokých školách a po přechodu na červenou barvu univerzitního semaforu (narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos) měníme od pondělí 12. října fungování našich služeb.

• Hlavní budova knihovny, Čítárna, Týmové studovny: zavřeno
  • Výdejní místo objednaných knih (před vstupem do Čítárny – vchod přímo z ulice Arna Nováka): pondělí až pátek, 9.00–16.00

Objednání a vyzvednutí knih

• Pro objednání se přihlaste do katalogu – katalog.muni.cz
    • Objednávat můžete absenční knihy z volného výběru a ze skladu Ústřední knihovny FF.
    • Objednání funguje stejně jako rezervace půjčených knih, podrobný návod zde (body 3 a 4).
  • Vyčkejte na upozorňující e-mail, že je kniha připravena k vyzvednutí. Při jeho odeslání už je půjčena na váš čtenářský účet.
  • Přijďte k výdejnímu místu u Čítárny (vchod z ulice Arna Nováka) v pondělí až pátek, 9–16.
    • Nezapomeňte si vzít ISIC.
    • Prosíme, mějte zakrytá ústa a nos. K dispozici bude také dezinfekce.
    • Pokud můžete, doneste si vlastní tužku/propisku na podpis potvrzení o převzetí výpůjček.
  • Knihy si můžete vyzvednout do 7 dní od obdržení e-mailového upozornění.
  • Prosíme, nevstupujte do Čítárny a dbejte pokynů knihovníka.

Co je dobré vědět

• Pokud u nás ještě nejste registrovaní, využijte online registraci.
  • Připravené rezervace budou půjčeny na váš čtenářský účet a připraveny k vyzvednutí na výdejním místě.
  • Pokud o objednanou nebo rezervovanou knihu už nemáte zájem, dejte nám vědět na knihovna@phil.muni.cz nebo na čísle 549 495 379.
  • Pokud potřebujete knihu z některé z Katederních knihoven, kontaktujte přímo danou knihovnu.
  • Pokud potřebujete k prezenčním knihám či jiným zdrojům, napište nám na knihovna@phil.muni.cz. S nalezením vhodných zdrojů vám může pomoci také Konzultace s knihovníkem – e-mailem nebo online.

Vracení knih

• Knihy vracejte do Biblioboxu u vstupu do areálu na Arne Nováka – budou vráceny následující pracovní den.
  • V případě, že máte upomínku z pozdního vracení, kontaktujte nás na knihovna@phil.muni.cz nebo na čísle 549 495 379.

Neváhejte se na nás obrátit s případnými dotazy a nejasnostmi. Jsme tu pro vás a budeme se snažit, abychom nastalou situaci společně a bezpečně zvládli.

O případných dalších změnách vás budeme informovat na Facebooku a zde na webu formou aktuality.