Ústřední knihovna nabízí nově doktorským studujícím sérii lekcí a workshopů

24. 9. 2021

Knihovna tento semestr nabízí doktorským studentkám a studentům workshopy a lekce zaměřené na celé spektrum témat z akademického pole. Témata jsou specificky přizpůsobena potřebám doktorského studia a zahrnují zejména publikační oblast, práci na projektech a podporu výuky i studia.

Připraven je například blok workshopů věnovaných projektovému řízení, lekce popisující příležitosti otevřeného publikování nebo workshop k tvorbě rešerší. Díky spolupráci s dalšími součástmi FF a MU jsou mezi tématy zahrnuty například i možnosti nástrojů Microsoft, jež lze využít pro studium a výzkum, a nabídka zahraničních výjezdů s vysvětlením jejich podmínek. Externí lektoři nabídnou témata time managementu a prezentačních dovedností, a také práce s citačním manažerem Zotero.

Všechny přednášky jsou pořádány online v MS Teams, workshopy jsou plánovány převážně osobně v Ústřední knihovně. Detaily formy konání a místa naleznete vždy u konkrétní události spolu s registračním formulářem, pomocí kterého se můžete na lekci přihlásit. Přihlašování je vždy ukončeno v poledne před danou lekcí.

Seznam lekcí a workshopů

Kromě nových lekcí a workshopů knihovna stále nabízí doktorským studentům řadu služeb. Při práci s informacemi a hledání informačních zdrojů lze využít jako oporu například přehledné návody na webu knihovny.

Nabízíme také podporu k publikační činnosti. Publikující autoři se na nás mohou obrátit s otázkami ohledně vykazování výsledků do RIV či při zřizování autorských identifikátorů nebo s jiným tématem týkajícím se vědeckého publikování.

Rádi také poradíme v otázkách otevřeného publikování, APC poplatků či s výběrem vhodného časopisu pro články a jiné publikace. Akademikům, kteří hledají vhodné místo pro uložení dat, můžeme asistovat při volbě repozitáře.

Návody pro práci s informacemi Žádost o konzultaci