Oslavili jsme 20 let nové budovy knihovny

Možná jste se zúčastnili oslav dvacátého výročí otevření nové budovy a zažili knihovnu jinak. Ať už jste plnili některé z dvaceti výzev nebo o nich teď slyšíte poprvé, přinášíme shrnutí výjimečného dne, kdy byla knihovna trochu naruby.

16. 5. 2022

Některé z výzev byly hravé – prohodit míček okem kartonového kyklopa, porazit knihovníka v Dobble, projet dráhu s programovatelným robotem nebo si vyzkoušet virtuální lukostřelbu. U jiných jste si možná potrápili hlavu, když jste tvořili správnou citaci, luštili šifru nebo hledali plný text článku.

Další výzvy vám měly přiblížit činnosti, kterým se zaměstnankyně a zaměstnanci knihovny běžně věnují. Mohli jste si vyzkoušet, jak rychle zvládnete zařadit knihy na správná místa do regálů, pokusit se poskládat balík knih za co nejmenší poštovné, projet slalom s plně naloženým rudlem, nebo jaké to je vynést batoh plný knih do třetího patra, když je zrovna výtah mimo provoz. Kreativní stránku probouzela výzva ke složení ódy na knihovnu a publikování fotky na sociální sítě.

„Přijď na Filozofickou fakultu.
Něco nevíš? Zeptej se u pultu!
V knihovně ti poradí!
Další dotaz, nevadí!
Už víš, kam jít!“

Óda na knihovnu | Autorství neznámé

Nezapomněli jsme ani na posilnění – jednou z výzev byla svačina v kuchyňce a odpoledne se opékaly špekáčky v běžně nepřístupném prostoru za knihovnou. Pozdní odpoledne se přelilo do příjemného podvečera v Čítárně na autorském čtení Ondřeje Herzána z knihy Z Brna za sklenkou portského: aneb 3600 kilometrů po svých. Podepsaný výtisk si u nás můžete půjčit.

Doufáme, že jste si den užili stejně jako my. Těšíme se na dalších dvacet let a výzvy, kterým během nich budeme společně čelit.