Knihovna se ptá a plní přání

22. 2. 2023

Velmi si vážíme všech podnětů a děkujeme těm, kteří se do výzvy zapojili. Bylo vás téměř 500 a vaše podněty jsme roztřídili do rovného sta různých kategorií. Na podněty jsme průběžně odpovídali – a nadále budeme odpovídat – v albu na Facebooku.

Prohlédněte si album

Nestihli jste nám napsat? Panel nadále najdete ve vstupní hale a zatím jej neplánujeme schovávat.

Nejvíce si přejete delší otevírací dobu, a to sice dřívější otevření, pozdější zavření nebo také non-stop noční studovnu. Moc nás těší, že se vám u nás tak líbí a snažíme se najít možné řešení alespoň částečného prodloužení. Nadále nás bude zajímat váš názor.

Další velmi diskutovanou kategorií byly toalety. Jejich stav skutečně po dvaceti letech provozu není nejlepší a věříme, že problémy vyřeší chystaná rekonstrukce. Měla by proběhnout letos v létě.

V knihovně vám také chybí automaty na jídlo, nápoje a další substance. Snažíme se vám nabídnout alternativy neekologických automatů – v suterénu v prostoru Tichého kafe si můžete uvařit čaj i kávu, napustit studenou vodu, zajít do kaFFe nebo ohřát jídlo v mikrovlnce v budově D. Na vaše přání jsme jednu mikrovlnku přidali.

Hodně vašich podnětů se týkalo prostor – chybí vám především místa pro relaxaci a společné studium, které je momentálně umožněno v týmových studovnách a Čítárně. V čem se vaše přání neshodovala byla míra klidu. Někdo si přál více ticha, někdo naopak větší toleranci k hovorům. Momentálně vám nabízíme prostor pro klidné studium v hlavní budově knihovny, ve kterém vás prosíme o ohleduplné chování, které nebude rušit ostatní studující. Domníváme se, že klidných míst na práci mnoho není, a proto toto pravidlo nebudeme měnit .

Stejně tak rozpolcené jsou názory na klima v knihovně – je vám zde horko i zima. Budova nám neumožňuje příliš klima ovlivňovat, nemáme zde žádnou nastavitelnou klimatizaci, pouze stropní odvětrávání v nejvyšším patře a centralizované topení. Snažíme se udržovat čerstvý vzduch pomocí větrání, ale víme, že to není ideální. Můžeme alespoň nabídnout deky pro zimomřivé.

Podnětů byla skutečně spousta a budeme se jim nadále postupně věnovat. Pokud by vás trápilo, že se na váš dotaz ještě nedostalo, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

Napište nám


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info