Při vstupu do knihovny je nutné prokázat se O-N-T – více informací.

AKTUALIZOVÁNO | Provoz Ústřední knihovny FF MU ve žlutém stupni eskalačního semaforu MU

18. 11. 2021

Aktualizováno 2. prosince: změna v provozu Týmových studoven a Čítárny.

Univerzitní semafor 22. listopadu 2021 přechází na žlutou barvu. Stále je nutné nosit respirátory ve všech budovách MU a dodržovat rozestupy. S přechodem na žlutý stupeň se Ústřední knihovna uzavírá veřejnosti a bude dostupná pouze studentům a zaměstnancům univerzity.

Hlavní budova knihovny

• Studenti a zaměstnanci mohou nadále využívat služeb Ústřední knihovny v plné šíři provozní doby v po–pá 9–20, so–ne 9–17.
  • Pro vstup do knihovny je nutné mít aktivní studium a splňovat podmínku O-N-T: tedy mít certifikát o očkování, potvrzení o prodělání nemoci, nebo v posledních 7 dnech negativní výsledek testu. Kontrola bude probíhat u Informačního pultu.
    • Pro ověření aktivního studia je potřeba předložit ISIC.
    • Pro ověření O-N-T nestačí evidence v IS MU (ta je přístupná pouze vyučujícím), je nutné ukázat tištěné nebo elektronické potvrzení o bezinfekčnosti nebo QR kód.
  • Osoby, které tyto podmínky splňují, můžou využívat Tichých studoven k individuálnímu studiu a knihy z volného výběru i ze skladu si nadále půjčovat u Výpůjčního a registračního pultu.
  • Osoby, které nebudou splňovat podmínky O-N-T, mohou využít individuálního výdeje titulů k absenčnímu půjčení po předchozí domluvě na knihovna@phil.muni.cz.
  • K mnoha titulům se lze dostat i online. Díky E-prezenčce zůstává přístup k naskenovaným knihám z fondu knihoven MU. V případě, že kniha není dostupná v E-prezenčce je možné požádat o naskenování prostřednictvím formuláře.

Navrhnout knihu k oskenování Návod na E-prezenčku

Týmové studovny

• Týmové studovny slouží přednostně zaměstnancům fakulty pro realizaci online výuky.
  • Rezervaci Týmových studoven mohou provádět pouze zaměstnanci fakulty.
  • V případě, že jsou Týmové studovny prázdné, mohou studenti po prokázání O-N-T u Informačního pultu získat kartu ke vstupu do studoven.
  • Kartu do Týmových studoven získají studenti výměnou za kartu ISIC.
  • Pokud je na místnost zadána rezervace, musí studenti vždy na rezervovaný čas studovnu uvolnit.

Čítárna a kaFFe

• Čítárna bude otevřena po–pá 8–20, so–ne 9–17.
  • Vstup a pobyt v Čítárně je možný po prokázání O-N-T u kavárenského pultu.

O případných dalších změnách vás budeme informovat na Facebooku a zde na webu formou aktuality. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit pomocí kontaktního formuláře

Přehled všech článků