Online zdroje odborných informací

Při studiu a vědecké práci využijete některé z mnoha nabízených e-zdrojů, obsahujících články z časopisů, e-knihy a další materiály. Vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější. Existují zdroje volně dostupné nebo zakoupené univerzitou, ke kterým se díky VPN dostanete odkudkoliv.

Zdroje pro váš obor Přístup z domova (VPN)

Doporučené portály a vyhledávače

• Portál elektronických informačních zdrojů

Portál EIZ MU nabízí přehled všech odborných zdrojů zakoupených univerzitou. Většinu z nich můžete prohledávat najednou pomocí služby discovery.muni.cz

• Portál Knihovny.cz

Prohledejte najednou velkou část českých knihoven ve společném katalogu. Kromě knih zde najdete také české články, zákony nebo normy. Zpřístupňuje i mnoho e-knih dostupných zdarma ke stažení.

• Theses.cz

Hledejte a čtěte závěrečné práce z českých univerzit. Cizí diplomka vám může pomoci s vaší vlastní, můžete se inspirovat třeba použitými zdroji. Podívejte se také na posudky a hodnocení, pokud jsou k dispozici.

• Google Scholar

Vyhledávač, který narozdíl od běžného Googlu najde odbornou literaturu. Když v nabídce Nastavení –⁠ Knihovní odkazy vyhledáte a zaškrtnete „Masarykova univerzita“, bude prohledávat také zdroje z Portálu EIZ MU.

Přejít

Doporučené zdroje pro váš obor

Další obory připravujeme.

Doporučené zdroje pro všechny obory

Vybrané volně dostupné digitální knihovny, odborné databáze a webové rozcestníky pro humanitní obory.

Digitální knihovna Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

Digitální knihovna, ve které najdete volně dostupné publikace z produkce FF: časopisy, monografie a sborníky.

Digital Humanities

Web obsahuje aktuální informace o výzkumu v oblasti digitálních humanitních věd, odkazy na vzdělávací materiály a další relevantní zdroje.

Pressreader

Zpřístupňuje aktuální čísla novin a populárních časopisů z celého světa. Dostupný také jako mobilní aplikace.

ProQuest

Umožňuje přístup k plným textům odborných článků, knih a dalšímu obsahu z mnoha vědních oborů. Neprohledává jej společná vyhledávací služba discovery.muni.

JSTOR

Nabízí plné texty odborných článků, knih a dalšího obsahu z mnoha vědních oborů.

Přejít

Návody pro práci s informacemi

Připravili jsme pro vás stručné materiály o vyhledávání, citování i čtení odborných textů, díky nimž bude vaše studium snazší.

Zobrazit návody

Konzultace s knihovníkem

Pomůžeme vám s vyhledáváním a citováním a nasměrujeme vás k vhodným zdrojům. Přijďte nebo napište.

Poradíme vám