Knihovna v podzimním semestru: přehledné informace nejen pro prváky

5. 10. 2020

Nastávající semestr nebude běžný a může být složité zorientovat se v tom, jak teď univerzita a knihovna funguje. Situace se může změnit, aktuální informace najdete vždy zde na webu v aktualitách nebo na našem facebooku. Při nejasnostech nám neváhejte napsat na knihovna@phil.muni.cz

Od 30. října je v provozu pouze výdejní místo objednaných knih. Ostatní služby jsou dostupné online.

Registrace do knihovny

Bez registrace a ISICu (nebo jiné čipové karty vydané MU) si nemůžete půjčovat. Doporučujeme využít možnost registrovat se online, jedním kliknutím a potvrzením pravidel: https://inet.muni.cz/app/knihovny/prihlaska

Vše o registraci

Půjčování a vracení knih, časopisů, deskovek a dalších věcí

Dokud je knihovna otevřená (a doufáme, že to situace umožní co nejdéle), můžete si půjčovat bez omezení.

Knihy si můžete dopředu vyhledat v online katalogu, kde zjistíte také jejich umístění v budově knihovny. Pokud jsou umístěny ve skladu, musíte si je objednat. V provozní době budou nachystány do 20 minut.

Knihy vám půjčí kolegyně u Výpůjčního a registračního pultu v přízemí nebo můžete využít samoobslužný Self-check. Vracet pak můžete buď opět v přízemí u pultu, nebo do Bibliboxů u vstupu do areálu a u vrátnice.

Knihy označené jako prezenční nepůjčujeme domů – můžete si je prohlédnout a oskenovat v knihovně.

Vše o půjčování, prodlužování a vracení

Pobyt v knihovně

Pro vstup do knihovny není nutné se registrovat. Studovny v hlavní budově knihovny jsou momentálně přístupné pouze pro studenty a zaměstnance. Veřejnost má vstup zakázán, a to včetně rodinných příslušníků, s výjimkou malých dětí v nutných případech.

Vše o vybavení studoven

Na všech čtyřech patrech najdete místa k individuálnímu studiu a také počítače. K internetu se můžete připojit také na vlastním zařízení pomocí sítě Eduroam.

Vše o internetu v knihovně

V přízemí najdete zařízení pro tisk, skenování a kopírování. Abyste je mohli využít, musíte si aktivovat platební účet SUPO. Bez něj můžete skenovat na příručních skenerech na patrech.

Vše o tiskových službách

Co Čítárna a Týmové studovny?

Tyto prostory jsou momentálně uzavřeny a doufáme, že je pro vás budeme moci brzy opět zpřístupnit.

Plán prostor knihovny

Online akce

Rande s knihovnou – představení služeb a prostor knihovny. Bez registrace, po kliknutí na odkaz, ve čtyřech termínech – 5. a 8. října od 14.00, 6. a 7. října od 17.00.

Lekce a workshopy o tvorbě odborných textů, vyhledávání informací, citování nebo třeba myšlenkových mapách. Doporučujeme se předem registrovat.

Aktuální nabídka akcí

Online pomoc se studiem

Doporučené zdroje – pomůžeme vám zorientovat se v záplavě informací.

Návody pro práci s informacemi – pokud si nevíte rady s vyhledáváním informací nebo citováním.

Konzultace s knihovníkem – nepomohly vám návody? Napište nám, rádi vám poradíme prostřednictvím e-mailu nebo na osobní či online konzultaci.

Podívejte se do knihovny

U videa si můžete zapnout titulky.