Knihovna je od 22. 10. zcela uzavřena, služby pouze online

21. 10. 2020

Současná vládní nařízení nám od čtvrtka 22. října neumožňují zachovat provoz výdejního místa. Knihovna bude zcela uzavřena, veškeré služby budeme poskytovat pouze online.

Neváhejte se na nás obrátit s případnými dotazy a nejasnostmi. Jsme tu pro vás a budeme se snažit, abychom nastalou situaci společně a bezpečně zvládli.

• Na telefonu 549 495 379 nás zastihnete ve všední dny, 9–15.
  • Nebereme telefon? Prosíme, napište e-mail. Pokud nevíte komu: knihovna@phil.muni.cz

Vracení knih

• Výpůjčky si můžete prodloužit.
  • V případě, že máte upomínku z pozdního vracení nebo prodloužení není možné z jiného důvodu, kontaktujte nás na knihovna@phil.muni.cz.
  • V případě nutnosti lze vracet do Biblioboxu u vstupu do areálu na Arne Nováka – knihy budou vráceny následující pracovní den.

Vzdálená E-prezenčka / E-výpůjčka

Naskenované knihy běžně dostupné pouze na počítačích v knihovně si nyní můžete prohlížet odkudkoliv.

Otevřít katalog s filtrem E-prezenčka Více o fungování

Online služby

I když je knihovna zavřená, máte přístup k množství online odborných zdrojů – elektronickým knihám, odborným článkům a dalším. Ne všechno je k dispozici online. Ale co tam je, to vám pomůžeme najít.

• Stěžejní odborné zdroje najdete na Portálu elektronických informačních zdrojů ezdroje.muni.cz
  • Většinu z nich můžete souběžně prohledávat pomocí služby discovery.muni.cz
  • Ke zdrojům se dostanete odkudkoliv, pomocí tzv. vzdáleného přístupu. Doporučujeme aplikaci OpenVPN – jednou ji nainstalujete a nemusíte nic řešit.

Pokud jste ve vybrané databázi nenašli plný text článku nebo knihy, zkuste ověřit jejich dostupnost na dalších místech:

Další dostupné zdroje a tipy pro jejich vyhledávání najdete v průběžně aktualizovaném sdíleném dokumentu. Stále také platí, že vám s vyhledáním zdrojů rádi pomůžeme.

Otevřít dokument se zdroji Přejít na nabídku konzultací

Pro vyučující a výzkumníky

• Pokud potřebujete studujícím zpřístupnit zdroje ve studijních materiálech, kontaktujte nás na knihovna@phil.muni.cz.
  • Nadále zařizujeme zajištění informačních zdrojů, zakoupení e-knih či databází. Oddělení akvizice je vám osobně k dispozici ve dnech pondělí a středa, 9–12. Mimo tyto dny samozřejmě telefonicky či online.

O případných dalších změnách vás budeme informovat na Facebooku a zde na webu formou aktuality.